კრისტინა დოროში Visa-ს ვიცე პრეზიდენტად დაინიშნა და  17 ქვეყანას უხელმძღვანელებს
თბილისი, 5 მარტი, 2024 — Visa-მ დსთ-ს, საქართველოსა და სამხრეთ-აღმოსავლეთ ევროპის (CISSEE) რეგიონში უფროს ვიცე-პრეზიდენტად და ჯგუფის რეგიონულ მენეჯერად კრისტინა დოროში დანიშნა. კრისტინა უხელმძღვანელებს Visa-ს ბიზნეს საქმიანობას სამხრეთ და აღმოსავლეთ ევროპის 17 ქვეყანაში, ცენტრალურ აზიაში, კავკასიაში, უკრაინასა და მოლდოვაში.
წამყვან ფინანსურ ინსტიტუტებში 20 წელზე მეტი გამოცდილებით, კრისტინა Visa-ს 2016 წელს შეუერთდა, ხელმძღვანელობდა Core Products-ის (სადებეტო, საკრედიტო, პრემიული) რეგიონულ გუნდს, ლოალობის პლათფორმის, ციფრული გადაწყვეტებისა და გადახდების მიმართულებებს. 2019-2021 წლებში, კრისტინა კავკასიაში Visa-ს რეგიონული მენეჯერის პოზიციას იკავებდა, მომდევნო წლებში კომპანიაში საქმიანობა ცენტრალურ აზიაში განაგრძო.
მოხარულები ვართ რომ კრისტინა დოროში უხელმძღვანელებს Visa-ს CISSEE რეგიონში. ფინანსურ ინდუსტრიაში ორ ათწლეულზე მეტი გამოცდილებით, მათ შორის Visa-ში ცხრაწლიანი მუშაობის პრაქტიკით, კრისტინას ლიდერობა გადახდების ინოვაციების წინსვლას უზრუნველყოფს. ჩვენს გამორჩეულ ადგილობრივ გუნდებთან ერთად, კრისტინა ხელს შეუწყობს ბაზრის ზრდასა და საჯარო და კერძო სტრატეგიული პარტნიორობების განვითარებას ამ უზარმაზარი პროგრესისა და შესაძლებლობების პერიოდში,“ - თქვა ენდრიუ ტორემ, Visa-ს რეგიონულმა პრეზიდენტმა ცენტრალურ ევროპაში, ახლო აღმოსავლეთსა და აფრიკის (CEMEA) რეგიონში.
Visa-ს ბიზნეს ოპერაციებზე უფრო მეტი პასუხისმგებლობის აღების კვალდაკვალ, მსურს, მჭიდროდ და მრავალმხრივ ვითანამშრომლო ჩვენს კლიენტებთან და პარტნიორებთან, CISSEE-ის რეგიონისთვის ინოვაციური გადახდის გადაწყვეტების მიწოდებით და ხელი შევუწყო ფულის სწრაფ, უსაფრთხო და მარტივ მოძრაობას Visa-ს ინოვაციური ქსელის მეშვეობით,“ - აღნიშნა კრისტინა დოროშმა, უფროსმა ვიცეპრეზიდენტმა და ჯგუფის რეგიონულმა მენეჯერმა დსთ-ს, საქართველოსა და სამხრეთ-აღმოსავლეთ ევროპის ქვეყნებში (CISSEE).
Visa (NYSE:V) მსოფლიო ლიდერი ციფრული გადახდების სფეროში. Visa 200-ზე მეტ ქვეყანაში ამუშავებს ტრანზაქციებს, კერძოდ მომხმარებლებს, ბიზნესს, ფინანსურ ინსტიტუტებსა და სამთავრობო ორგანიზაციებს შორის. ჩვენი მისიაა, დავაკავშიროთ მსოფლიო ინოვაციური, მოსახერხებელი, საიმედო და უსაფრთხო გადახდების ქსელის მეშვეობით, რომელიც ინდივიდუალური პირების, ბიზნესისა და ეკონომიკის კეთილდღეობას უწყობს ხელს. ჩვენ გვჯერა, რომ ეკონომიკაში ხელმისაწვდომობის გაფართოება ყველასთვის, ქმნის საფუძველს მთელს მსოფლიოში ადამიანთა კეთილდღეობისთვის და მომავალში ფულის გლობალური მოძრაობის საწინდარია. გაიგეთ მეტი ვებგვერდზე visa.com.ge.

Cristina Doros was Appointed as Vice-President and will lead 17 Countries
TBILISI, March 5, 2024 — Visa has appointed Cristina Doros as Senior Vice President, and Group Country Manager for Visa in the CISSEE region. Cristina will lead Visa's operations and strategy in 17 countries across Southern and Eastern Europe, Central Asia, the Caucasus, Ukraine, Moldova.
With over 20 years of experience at leading financial institutions, Cristina joined Visa in 2016 to lead regional Core Products team overseeing Core products (Debit, Credit and Premium), loyalty platform development, digital solutions, and push payments. In 2019-2021, Cristina took the role of Visa Regional Manager in the Caucasus, then continuing overseeing business in Central Asia.
We are delighted to announce Cristina Doros as the new head of Visa’s CISSEE region. With more than two decades of financial industry experience, including a nine-year tenure at Visa, Cristina's seasoned leadership will help continue to accelerate payments innovation. Together with our outstanding local teams, Cristina will be instrumental in enabling market growth and advancing strategic public and private sector partnerships during the current time of tremendous progress and opportunity,” said Andrew Torre, President of Central and Eastern Europe, Middle East and Africa, Visa.
"As I take on more responsibility for Visa business operations, I am eager to work more closely with our clients and partners across a wider range, delivering more innovative payment solutions to the CISSEE region and continuing to enable quick, safe, and easy money movement through Visa’s innovative network," said Cristina Doros, SVP, Group Country Manager for Visa CISSEE.
Visa (NYSE: V) is a world leader in digital payments, facilitating payments transactions between consumers, merchants, financial institutions and government entities across more than 200 countries and territories. Our mission is to connect the world through the most innovative, convenient, reliable and secure payments network, enabling individuals, businesses and economies to thrive. We believe that economies that include everyone everywhere, uplift everyone everywhere and see access as foundational to the future of money movement. Learn more at visa.com.ge