დიანა კიღურაძე კავკასიის რეგიონს და მოლდოვას უხელმძღვანელებს
თბილისი, 20 მაისი, 2025 – ციფრული გადახდების გლობალური ლიდერის, Visa-ს განცხადებით, დიანა კიღურაძე კავკასიის რეგიონს და მოლდოვას უხელმძღვანელებს.
დიანა კიღურაძე წარმატებით ხელმძღვანელობს Visa-ს საქმიანობას კავკასიის რეგიონში და ახალ პოზიციაზე დანიშვნით, დამატებით კოორდინაციას გაუწევს Visa-ს სტრატეგიულ მიმართულებებს მოლდოვაში, მათ შორის ციფრული ტრანსფორმაციის პროცესს, ფინანსურ ინსტიტუტებთან თანამშრომლობის გაღრმავებასა და მომხმარებლებისთვის ინოვაციური გადახდის მეთოდებზე ხელმისაწვდომობის გაზრდას.
“ჩემთვის უდიდესი პატივია ახალი პოზიციის დაკავება და პასუხისმგებლობების გაფართოება. მიხარია რომ Visa-ს გუნდის ჩართულობით დავნერგავთ გადახდის ინოვაციურ ტექნოლოგიებს და მოლდოველ პარტნიორებთან ერთად, ახალი შესაძლებლობების შექმნას შევუწყობთ ხელს. ამავდროულად, გავაგრძელებ უსაფრთხო, სწრაფი და მარტივი ციფრული გადახდების განვითარებას და ფინანსური ინკლუზიურობის ხელშეწყობას საქართველოსა და სომხეთში”. განაცხადა დიანა კიღურაძემ, Visa-ს რეგიონულმა მენეჯერმა კავკასიასა და მოლდოვაში.

Diana Kiguradze to Lead Caucasus and Moldova
Tbilisi, May 20, 2025 – Visa, a global leader in digital payments, has announced that Diana Kiguradze will lead the Caucasus region and Moldova.
Diana Kiguradze has been successfully leading Visa’s operations in the Caucasus region, and in her new role, she will also oversee Visa’s strategic initiatives in Moldova, including advancing digital transformation, strengthening partnerships with financial institutions, and expanding access to innovative payment solutions for consumers.
“It is a great honor to accept this new role and expanded responsibilities. I’m excited to work with the Visa team to bring innovative payment technologies to life and help create new opportunities in collaboration with our partners in Moldova. At the same time, I will continue driving the development of secure, fast, and convenient digital payments and supporting financial inclusion in Georgia and Armenia,” said Diana Kiguradze, Visa Regional Manager for the Caucasus and Moldova.