FIFA აფართოებს Visa-სთან გლობალურ თანამშრომლობას, მათ შორის FIFA World Cup 26™-ის ფარგლებში
• Visa რჩება FIFA-ს ოფიციალური გადახდის ტექნოლოგიურ პარტნიორად, რაც Visa ბარათის მფლობელებს ექსკლუზიური აქციებითა და FIFA-ს ტურნირებზე წვდომის საშუალებას მისცემს.
• FIFA World Cup 2026™-ის ფარგლებში, Visa-სა და FIFA-ს პარტნიორობა გულშემატკივრების გამოცდილების გაუმჯობესებას ისახავს მიზნად.
• 2007 წლიდან დღემდე, Visa-მ FIFA-ს 40-ზე მეტ ღონისძიებაზე ტურნირების გამოცდილება გააუმჯობესა.
FIFA პარტნიორობას აგრძელებს Visa-სთან, ციფრული გადახდების მსოფლიო ლიდერთან, როგორც FIFA-ს ოფიციალურ პარტნიორთან.
ახალი შეთანხმება, რომელიც 2026 წლამდეა აქტიური, შესაძლებლობას აძლევს Visa-სა და FIFA-ს საერთო ძალისხმევა ფეხბურთის განვითარებასა და მოთამაშეების, გულშემატკივრებისა და კლიენტების მხარდაჭერისკენ მიმართონ, ახალგაზრდული, ქვიშის ფეხბურთისა და FIFAe-ს ღონისძიებების საინტერესო პროგრამის ფარგლებში, რომელიც 2026 წელს, ისტორიაში მსოფლიოს უდიდესი FIFA World Cup™-ის ჩემპიონატით დასრულდება.
FIFA-ს პრეზიდენტმა, ჯანი ინფანტინომ, თქვა: „FIFA მოხარულია ითანამშრომლოს Visa-სთან და ჩვენი ძლიერი პარტნიორობით ნათელ მომავალზე ვფოკუსირდეთ. Visa-ს ურყევი ერთგულება გააუმჯობესოს გულშემატკივართა გამოცდილება და მათი ინოვაციური მიდგომა გადახდების ტექნოლოგიაში, ეხმიანება FIFA-ს ხედვას გახადოს ფეხბურთი გლობალური და ხელმისაწვდომი ყველასთვის. ერთად, ჩვენ მოუთმენლად ველით გამორჩეული მომენტები შევქმნათ გულშემატკივრებისთვის მთელ მსოფლიოში.”
Visa იქნება FIFA-ს ოფიციალური გადახდების ტექნოლოგიური პარტნიორი გლობალურად და უზრუნველყოფს შეუფერხებელ და უსაფრთხო ვაჭრობის გამოცდილებას FIFA-ს მილიარდობით გულშემატკივრისთვის ადგილზე. Visa ბარათის მფლობელები მიიღებენ ექსკლუზიურ წვდომას FIFA-ს ტურნირებსა და ღონისძიებებზე, სადაც Visa-ს მომხმარებლებს ბილეთების წინასწარ შეძენა შეეძლებათ. მათ ასევე წვდომა ექნებათ სხვა ინოვაციურ აქციებზე, მათ შორის FIFA-ს ფიზიკურ მაღაზიებსა და ონლაინ FIFAstore.com-ზე.
„FIFA-სთან თანამშრომლობამ უზარმაზარი სარგებელი მოუტანა ჩვენს ბრენდს, კლიენტებსა და ბარათის მფლობელებს,“ თქვა ოლივერ ჯენკინმა, Visa-ს გლობალური მარკეტების ჯგუფის პრეზიდენტმა. „მოხარულები ვართ გავაგრძელოთ ჩვენი ხანგრძლივი პარტნიორობა და უზრუნველვყოთ გადახდის უზადო გამოცდილება, მსოფლიოს ერთ-ერთი ყველაზე პოპულარული სპორტული ღონისძიების ფარგლებში.“
Visa-ს ანგარიშის - „ციფრული გულშემატკივრები: როგორ შეუძლია საერთო გამოცდილებას გულშემატკივართა ბაზის გაძლიერება“ (Digital Fans: How Connected Experiences Can Power the Future of Fandom) - მიგნებების გამოყენებით, Visa და FIFA ერთობლივი ძალისხმევით განსაზღვრავენ ნაბიჯებს, რომლებიც აუცილებელია გულშემატკივართა გამოცდილების გასაუმჯობესებლად მსოფლიოს უმსხვილეს ფეხბურთის ჩემპიონატზე FIFA World Cup-სა და FIFA-ს სხვა ტურნირებზე.
FIFA-ს ბიზნეს დირექტორმა, რომი გაიმ, თქვა: „2007 წლიდან დღემდე, Visa-მ მნიშვნელოვანი როლი ითამაშა გადახდის გამოცდილების გაუმჯობესებაში FIFA-ს 40-ზე მეტ ღონისძიებაზე, მათ შორის უახლეს FIFA World Cup Qatar-სა და გასული წლის რეკორდულ ჩემპიონატ FIFA Women’s World Cup-ზე ავსტრალიასა და ახალ ზელანდიაში. მართალია გულშემატკივართა გამოცდილებამ უზარმაზარი წინსვლა განიცადა 16 წლიანი პარტნიორობის განმავლობაში, თუმცა FIFA World Cup 2026-თვის, Visa-სა და FIFA-ს ყურადღება მიმართული იქნება ციფრულ, პერსონალიზებულ და უზადო სავაჭრო გამოცდილებაზე.“
ფრენკ კუპერმა, Visa-ს მარკეტინგულმა დირექტორმა, აღნიშნა: “Visa-ს FIFA-სთან პარტნიორობის ერთ-ერთი მთავარი მიზანი არის გულშემატკივრებისა და სპორტსმენების გამოცდილების გამრავალფეროვნება. FIFA World Cup 26 არის უნიკალური შესაძლებლობა Visa-თვის რომ ამ მიზანს მსოფლიოს ერთ-ერთ ყველაზე პოპულარულ სპორტულ ღონისძიებაში მონაწილეობით მივაღწიოთ. გარდა სპორტული შეჯიბრებების გასართობი ხასიათისა, ისინი წარმატებულ ბიზნესსაც წარმოადგენენ. Visa-ს ეს საშუალებას აძლევს იმუშაოს როგორც კულტურის, ისე კომერციის მიმართულებით, რათა ჩვენი ბარათის მფლობელების მოლოდინები გავამართლოთ, განურჩევლად იმისა, ისინი საკუთარი სახლიდან ადევნებენ თამაშს თვალს თუ შუაგული მოედნიდან.“
FIFA-ს ტურნირების შესახებ მეტი ინფორმაციისთვის, მათ შორის FIFA World Cup 2026-ის შესახებ, ეწვიეთ FIFA.com.
Visa (NYSE:V) მსოფლიო ლიდერი ციფრული გადახდების სფეროში. Visa 200-ზე მეტ ქვეყანაში ამუშავებს ტრანზაქციებს, კერძოდ მომხმარებლებს, ბიზნესს, ფინანსურ ინსტიტუტებსა და სამთავრობო ორგანიზაციებს შორის. ჩვენი მისიაა, დავაკავშიროთ მსოფლიო ინოვაციური, მოსახერხებელი, საიმედო და უსაფრთხო გადახდების ქსელის მეშვეობით, რომელიც ინდივიდუალური პირების, ბიზნესისა და ეკონომიკის კეთილდღეობას უწყობს ხელს. ჩვენ გვჯერა, რომ ეკონომიკაში ხელმისაწვდომობის გაფართოება ყველასთვის, ქმნის საფუძველს მთელს მსოფლიოში ადამიანთა კეთილდღეობისთვის და მომავალში ფულის გლობალური მოძრაობის საწინდარია. გაიგეთ მეტი ვებგვერდზე visa.com.ge.

Visa is a worldwide partner of FIFA, enabling Visa cardholders to benefit from exclusive activations, promotions, and unique access at FIFA tournaments
Visa and FIFA aim to elevate the connected fan experience for FIFA World Cup 2026™
Visa has enhanced the tournament experience at more than 40 FIFA events since 2007
FIFA is delighted to announce the extension of its partnership with Visa (NYSE: V), a world leader in digital payments, as an official FIFA partner.
The new agreement, which runs through 2026, enables Visa and FIFA’s efforts to champion the growth of football and support players, fans and clients through an exciting programme of youth, beach soccer, and FIFAe events, and will culminate in the biggest FIFA World Cup™ in history in 2026.
FIFA President, Gianni Infantino, said: “FIFA is thrilled to partner with Visa and to focus our strong partnership on what will be a very bright future. Visa’s unwavering commitment to enhancing the fan experience, coupled with their innovative approach to payment technology, aligns with FIFA’s vision to make football truly global and accessible to all. We look forward to delivering exceptional moments for fans across the globe.”
Visa will remain the Official Payment Technology Partner for FIFA activities globally, providing a seamless and secure commerce experience for FIFA’s passionate fans on-site. Visa cardholders will receive exclusive and behind the scenes access throughout FIFA tournaments, Visa-cardholder pre-sale events, and other innovative promotions, including at FIFA stores and online at FIFAstore.com, throughout the partnership.
“Our alliance with FIFA has yielded immense benefits for our brand, clients, and cardholders,” said Oliver Jenkyn, Group President, Global Markets, Visa. “We’re excited to continue our long-standing partnership and deliver seamless payment experiences as part of one of the world’s most popular sporting events.”
Leveraging insights from Visa’s “Digital Fans: How Connected Experiences Can Power the Future of Fandom”, Visa and FIFA will work together to identify further steps to improve the fan journey and experience at the biggest-ever FIFA World Cup, and at other FIFA tournaments.
FIFA Chief Business Officer, Romy Gai, said: “Since 2007 Visa has been instrumental in elevating the payment experience at more than 40 FIFA events, including the recent FIFA World Cup in Qatar and last year’s record-setting FIFA Women’s World Cup in Australia and New Zealand. While the fan journey has seen tremendous strides in the 16 years of partnership, FIFA and Visa have our sights set on a modernised digital, custom and frictionless commerce experience for FIFA World Cup 2026.”
Frank Cooper, Chief Marketing Officer, Visa, added: “One of Visa’s primary goals in partnering with FIFA is to enrich the experience of both fans and athletes. The FIFA World Cup 26 presents a unique opportunity for Visa to achieve that goal. Although competitive sports is considered entertainment, it is also a thriving business. This allows Visa to operate at the intersection of culture and commerce, fulfilling the high expectations of our cardholders on match day, whether they are watching the excitement unfold in their living rooms or sitting at the heart of the action at midfield.”
For more information on FIFA tournaments, including FIFA World Cup 2026, visit FIFA.com.
Visa (NYSE: V) is a world leader in digital payments, facilitating transactions between consumers, merchants, financial institutions and government entities across more than 200 countries and territories. Our mission is to connect the world through the most innovative, convenient, reliable and secure payments network, enabling individuals, businesses and economies to thrive. We believe that economies that include everyone everywhere, uplift everyone everywhere and see access as foundational to the future of money movement. Learn more at visa.com.