ქართული Payze ٠ ფეიზი გლობალური კონკურსის „Visa Everywhere Initiative 2021“ ფინალში გამარჯვებისთვის იბრძოლებს
თბილისი, 14 სექტემბერი, 2021 - ვიზა Fintech-ის სტარტაპების გლობალური კონკურსის “Visa Everywhere Initiative 2021“ ფინალს 2021 წლის 14 სექტემბერს გამართავს.
გლობალური ინიციატივა „Visa Everywhere Initiative”, როგორც პროგრამა, ფინტექ ინოვატორებს მსოფლიო სტარტაპების ქსელთან აკავშირებს, ხოლო როგორც კონკურსი, ქმნის პლათფორმას, რომელიც ხელს უწყობს კომპანიების წარმოჩენას ექსპერტების წინაშე, ასევე წარმოადგენს პრიზების მოპოვებისა და ფართო აუდიტორიისთვის თავის გაცნობის საშუალებას.
მონაწილეობის მსურველებმა, პირველ ეტაპზე, კონკურსის წესებისა და პირობების გათვალისწინებით, უნდა შეავსონ ონლაინ განაცხადი ბმულზე - www.visa.com. , რის შემდეგაც კონკურსის ჟიური, ხუთი - ლათინური ამერიკა, აზია-წყნარი ოკეანის აუზი, ევროპა, ჩრდილოეთ ამერიკა, ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის, ახლო აღმოსავლეთისა და აფრიკის რეგიონიდან, არჩევს თითო გამარჯვებულს, რომლებიც კონკურსის დასკვნით, გლობალურ ფინალში უპირისპირდებიან ერთმანეთს.
წელს, CEMEA-ს რეგიონში პირველი ადგილი დაიკავა და საკონკურსო ჯილდო 15,000 აშშ დოლარი გადაეცა Payze-ს საქართველოდან. წელს, გლობალური კონკურსის ფინალი გაიმართება 14 სექტემბერს, სადაც Payze მიიღებს მონაწილეობას. საპრიზო ფონდი შეადგენს 100,000 აშშ დოლარს, მათ შორის გამარჯვებულისთვის განკუთვნილია 50 000 აშშ დოლარი.
„ჩვენ განსაკუთრებულად ვამაყობთ, რომ 14 სექტემბერს, გლობალური კონკურსის - Visa Everywhere Initiative ფინალურ ეტაპზე Payze ეროვნული სიამაყით წარადგენს საქართველოს და მთლიანად ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის, ახლო აღმოსავლეთისა და აფრიკის რეგიონს. ჩვენ მტკიცედ გვჯერა, რომ ფინტექ და სტარტაპ კომპანიები, მუდმივი განვითარების მამოძრავებელი ძალაა და კონკურსის უნიკალური იდეა, მსოფლიო მასშტაბით ინოვაციების დანერგვის კულტურის ჩამოყალიბებაში ეხმარება, ასევე ბრენდის გლობალურად აღიარებისა და Visa-თან თანამშრომლობის შესაძლებლობას ზრდის. წარმატებებს ვუსურვებთ ფეიზს კონკურსის ფინალურ ეტაპზე!“ განაცხადა დიანა კიღურაძემ, ვიზას რეგიონულმა მენეჯერმა კავკასიის რეგიონში.
გიორგი წურწუმიამ და კახა გელაშვილმა, 2020 წელს, დააარსეს ინოვაციური კომპანია, Payze, რომელიც დსთ-ს ქვეყნებში ნებისმიერი ტიპის ბიზნესს უზრუნველყოფს გადახდების ონლაინ მიღების მრავალფუნქციური პლატფორმით მსოფლიო მასშტაბით. 2021 წლის აპრილში, განხორციელებული ელექტორნული ტრანზაქციების მიხედვით, კომპანიამ 200-ზე მეტ სავაჭრო ობიექტს გაუწია მომსახურება, რაც მთლიან მოგებას 35%-ით ზრდის ყოველთვიურად.
„Visa Everywhere Initiative - გახლავთ ინოვაციური პროგრამა, რომელიც ფინტექ კომპანიებისთვის განსაკუთრებულ შესაძლებლობებს ქმნის. კონკურსის პლათფორმა, საუკეთესო ფინტექ პროდუქტებს სტარტაპების ერთიან ქსელთან აკავშირებს, ხელს უწყობს ბრენდის გლობალურ აღიარებასა და ვიზასთან პარტნიორობის პროცესს. ჩვენთვის დიდი პატივია და ძალიან ვამაყობთ, რომ ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის, ახლო აღმოსავლეთისა და აფრიკის რეგიონის გამარჯვებული ვართ და კონკურსის ფინალურ ეტაპზე საქართველოს და რეგიონის სახელით წავრდგებით,“ აღნიშნა გიორგი წურწუმიამ, ფეიზის ერთ-ერთმა დამფუძნებელმა.
კონკურსის ფინალის ონლაინ მხარდაჭერას მედია პარტნიორის რანგში, პირდაპირი ტრანსლაციის ფორმატში უმასპინძლებს ტექნოლოგიურ ინდუსტრიებზე ორიენტირებული წამყვანი ონლაინ გამოცემაა - TechCrunch და მისი წამყვანი ნეეშა ტამბე. პირდაპირი ტრანსლაციის ყურება შესაძლებელია - ბმულზე.
ფეიზის ერთ-ერთი დამფუძნებლის - გიორგი წურწუმიასა და ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის, ახლო აღმოსავლეთისა და აფრიკის რეგიონის, Visa-ს პროდუქტებისა და სოლუშენის მიმართულების ხელმძღვანელი ოტო ვილიამსის დისკუსიის მოსასმენად, მიჰყევით - ბმულს.
„Visa Everywhere Initiative“-ის შესახებ
„Visa Everywhere Initiative“ არის გლობალური ინოვაციების პოგრამა, რომელიც ფინტექებსა და სტარტაპ კომპანიებს ელექტრონული გადახდებისა და კომერციის მიმართულების ტექნოლოგიური გამოწვევების ინოვაციური გზით გადაჭრას სთავაზობს. პროგრამა პირველად 2015 წელს აშშ-ში შეიქმნა და მალე გაფართოვდა და გადაიქცა გლობალურ პროგრამად, და რომელშიც თითქმის 7,000 სტარტაპია გაერთიანებული. დღეისათვის ამ სტარტაოებმა ჯამში 2.5 მილიარდი აშშ დოლარის დააფინანსება მიიღეს. ხოლო პროგრამა ექვს კონტინენტზე და - 100-ზე მეტ ქვეყანაში დაინერგა. დამატებითი ინფორმაციისთვის, ეწვიეთ ბმულს - visa.com.

Payze of Georgia will compete for the victory on Visa Everywhere Initiative Global Final 2021
Tbilisi, September, 14, 2021 – Visa Inc. (NYSE: V) will host the global final of an innovation program and competition for startups and fintech companies – Visa Everywhere Initiative on September 14, 2021.
The Visa Everywhere Initiative helps fintech innovators in two ways: as a program, it plugs them into the network of startups that our product teams from all over the world access when searching for solutions; and as a competition, it gives them a forum in which to make a pitch to a panel of payments experts, win prizes and gain wider attention.
The mechanic of entering the competition, require to submit an online application form via www.visa.com according to the terms and conditions of the contest, which follows by the selection of Regional-Finalists from Latin America, CEMEA, North America, Asia Pacific, Europe. On the next stage, those five regional winners are nominated on the global finals, in order to be determined the final winner of the competition.
This year, the first place for CEMEA and $15,000 in prize money went to Payze of Georgia. Payze now advances to the global finals and compete against the regional winners from 4 regions being held on September 14 with $100,000 in prizes available including $50,000 for the overall winner.
“We are extremely proud that Payze will enter the competition with a national pride and represents Georgia and CEMEA region on global final of the Visa Everywhere Initiative on September 14, 2021. At Visa, we strongly believe, that fintechs and startups remain the main drivers of constant development and the unique idea of the competition will support them to create a culture of innovation across the globe, gain global exposure and desirable collaboration with Visa. We are looking forward to seeing Payze on the final stage and wish a successful performance in the contest,” said Diana Kiguradze, Visa Country Manager for the Caucasus region.
Founded in 2020 by Giorgi Tsurtsumia and Kakha Gelashvili, Payze is an innovator of financial transactions, helping businesses in CIS countries accept payments from around the world through a single integration. By April 2021 Payze has been processing more than serving more than 200 merchants growing 35% month over month in gross transaction volume.
“Visa Everywhere Initiative is definitely innovational event and a great opportunity for fintech companies from all around the world. The platform empowers the best fintech products to gain access to the network, get global exposure and receive a chance to partner with Visa. We are very honored and proud to be selected as the winner of CEMEA region and represent our country – Georgia and CEMEA region on a global final stage,” told Giorgi Tsurtsumia, co-founder, Payze.
The event will be live-streamed worldwide on the leading online publisher TechCrunch and hosted by TechCrunch’s Neesha Tambe. Direct link to watch the live-streaming here
Click here to hear more from a conversation between Giorgi Tsurtsumia, Co-Founder and CEO of Payze and Otto Williams, Head of Product & Solutions CEMEA.
About the Visa Everywhere Initiative
The Visa Everywhere Initiative is a global, open innovation program that tasks start-ups and fintechs to solve payment and commerce challenges of tomorrow, further enhance their own product propositions and provide visionary solutions for Visa’s vast network of partners. The program launched in the U.S. in 2015 and quickly expanded into a global program with more than 7,000 participating startups. To date, startups have collectively raised over $2.5 billion in funding, and the program has been activated on six continents - touching more than 100 countries. For more information, visit visa.com.